Masáže Janett

Janette Luzárová

+421 903 323 187

janette.luzarova@gmail.com

 

 

Uvoľňujúca celotelová relaxačná masáž

Uvoľňujúca celotelová relaxačná masáž, počas ktorej masér masíruje klienta teplým sezamovým olejom. Olej obsahuje množstvo kyseliny linolovej, železo, fosfor, magnézium, meď a vápnik, zložky, ktoré majú pozitívne účinky na pokožku a nervové bunky.
Masáž pôsobí na prípravu tela na celkovú očistu a detoxikáciu. Je tiež vhodnou procedúrou pre liečbu rôznych porúch a chorôb, keďže posilňuje imunitu. Napomáha odbúravať stres, zlepšuje spánok, odbúrava „pomarančovú kôru“ na pokožke.
Odporúča sa tiež ľuďom so sedavým zamestnaní, stuhnutým svalstvom alebo tým, ktorí majú suchú pokožku.

Masáž je príjemná na relax a celkové „vypnutie“ mysle, napomáha naštartovať prúdenie energií a harmóniu tela.

 Bankovanie

Banková masáž je jednou z najúčinnejších metód pri odstraňovaní svalových bolestí a hlavne tých zanedbaných a dlhodobých. Výborná metóda pokiaľ trpíte bolesťami kĺbov. Bankovanie zároveň posilňuje imunitu, je vhodné pri reumatizme a má obrovský význam pri detoxikácii organizmu.

Lymfodrenážna masáž
Pomáha rozprúdiť lymfatický systém a tak podporuje tok lymfy. Týmto dochádza k odstraňovaniu škodlivín. Funkciou lymfy je dodávať živiny a odstraňovať odpad. Lymfa je rezervoárom a hlavná transportná cesta pre biele krvinky. Je tiež veľmi účinná masáž v boji proti celulitíde a únave nôh, formuje postavu a zlepšuje kvalitu pokožky. Masáž má za účel pôsobenie na tukové bunky pre lepší podkožný metabolizmus a zlepšenie odtoku nežiaducich látok.

Pozitívne účinky lymfodrenáže:
- efektívne bojuje proti celulitíde,
- rýchle odplavenie odpadových a toxických látok,
- je vhodná aj pre tých, ktorí majú kŕčové žily,
- vyhladzuje čerstvé jazvy,
- má upokojujúci vplyv na reumatické bolesti,
- odstraňuje opuchy, vačky pod očami, vrásky.

Aplikuje sa pri:
- reumatických otokoch,
- žilovej nedostatočnosti,
- nedokrvenosti končatín,
- terapii vredov,
- podpornej liečbe celulitídy,
- chronických otokoch po operáciách.

Klasická masáž

Masáž je prostriedok, ktorý pomáha udržovať zdravie a odbúravať emocionálny stres. Je výborným spôsobom relaxácie, pôsobí uvoľňujúco, omladzujúco a zintenzívňuje obeh energie. Pri súčasnom životnom štýle, kedy produkujeme len chudobný pohybový stereotyp, dochádza k poruchám pohybového aparátu, ktoré sa prejavujú množstvom nepríjemných príznakov od trvalej únavy, až po bolestivé príhody a rôzne civilizačné ochorenia. Masáž je jednou z účinných metód, ako tieto problémy zmierniť. Masáž je sústava hmatov, vykonávaná s preventívnym, alebo liečebným cieľom.

Účinky masáže

Odstránenie povrchových odumretých buniek pokožky, uvoľnenie pórov, čo zlepšuje bunkové dýchanie. Hlbšími masážnymi hmatmi je možné rozrušiť rôzne bolestivé zatvrdliny na svaloch a ich úponoch, rovnako i uvoľniť napäté svalstvo. Prekrvením kože dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka, živín, ochranných látok a uvoľňujú sa i rôzne hormonálne látky - encefalíny - vyvolávajúce pocity spokojnosti, pohody a histamíny, ktoré napomáhajú znižovať krvný tlak a pozitívne vplývajú na svalový reumatizmus, zápaly kĺbov. Zlepšením krvného obehu sa zlepší činnosť srdca a obmedzí sa vznik rôznych opuchov. Nervové zakončenia v koži a svaloch prenášajú impulzy reflexným oblúkom do vnútorných orgánov danej oblasti a následne ovplyvňuje porušené funkcie orgánov. Vzruchy prenesené nervovými dráhami do mozgu majú vplyv nielen na jeho riadiacu a regulačnú činnosť, ale i na celkovú psychiku, čo vyvoláva buď upokojujúci, alebo naopak stimulujúci, povzbudzujúci účinok.

Strečingová masáž

Je skvelým riešením pri ťažkostiach so stuhnutým a skráteným svalstvom, ktoré sú bežným javom postihujúcim takmer každého z nás v dôsledku zlého držania tela, dlhodobej sedavej polohy za stolom či za volantom, jednostranného namáhania určitej skupiny svalov v práci, pri športe alebo bežnom živote napríklad nosením vysokých opätkov či nákupnej tašky. Takto postihnuté sú najmä svaly šije, bedier, chrbta, stehien či lýtok, ktoré zabezpečujú udržiavanie polohy tela, avšak majú tendenciu sa skracovať. Výsledkom je svalová dysbalancia a postupná deformácia pohybového aparátu. Strečingová masáž predchádza týmto problémom a včas vracia telo do rovnováhy. Okrem toho jej pravidelná aplikácia spomaľuje biologické starnutie tela. Pre zlepšenie účinku zahŕňa tiež vybrané strečingové polôh y vykonávané pohodlne na lôžku. Aj keď sa svojou podstatou líši od bežných masáží, nijako nezaostáva ani v relaxačných účinkoch!

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je veľmi účinnou metódou alternatívnej medicíny, pri ktorej sa využíva tlak a masáž reflexných zón nachádzajúcich sa na chodidlách. Tlakom na danú plochu alebo bod sa stimuluje príslušný orgán, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Táto metóda sa dá pomerne dobre používať aj na diagnostiku.
Reflexná terapia vychádza z toho, že na všetkých zakončeniach ľudského tela sa nachádzajú reflexné body, zodpovedajúce príslušnému orgánu. Je známe, že na chodidlách sa premieta celé naše telo. Mnohé body sú umiestnené na oboch chodidlách párovo. Body na pravom chodidle zodpovedajú častiam na pravej strane tela, body na ľavom chodidle zodpovedajú častiam na ľavej strane tela. Existuje však niekoľko bodov, ktoré sa nachádzajú len na jednom chodidle (body pre srdce, slezinu, pečeň a žlčník).
Či už trpíte chronickou alebo akútnou chorobou alebo jednoducho len hľadáte cestu k zníženiu napätia, reflexná masáž môže byť odpoveďou na Váš problém.


Sviečková terapia

Ušné a telové sviečky, sú starodávnou liečebnou prírodnou metódou.V horiacej sviečke vzniká tzv. komínový efekt, čím sa vytvorí podtlak a na pokožke tela (alebo v uchu) vzniká sací efekt. Vďaka jeho následkom sú z tela vytiahnuté škodlivé látky. Horiaci plameň zároveň spaľuje uvoľnené toxíny. Z dôvodu prehriatia dochádza na danom mieste pokožky k jej prekrveniu a tak dochádza k urýchleniu regenerácie. Pri aplikácií ušných, telových,sviečok na akupunktúrnych a čakrových bodoch nastváva obnovenie toku energie v meridiánoch. Bioenergetická sila sviečky pomáha energetickému systému tela uviesť tok energie do rovno váhy. Uvoľňujú sa toxíny cez krvné a lymfatické cievy von z organizmu. Týmto odplavením sa bolesť, či zápal postupne tlmí,telo sa uzdravuje a regeneruje. Terapeutické použitie sa odporúča 5 až 7 krát s jednodňovým odstupom.Kineziotejping

Je aplikácia farebných elastických bavlnených pruhov - tejpov
na kožu ( oholenú ) za účelom:
• urýchlenia hojenia
• zlepšenie prekvrvenia a lymfatickej drenáže
• zníženia bolesti
• zníženia opuchov
• utlmenia zápalu
• zniženia svalovej únavy
• facílitácie oslabených svalov a inhibície preťažených svalov
• korekcie postavenia kĺbov

Indikácie použitia kinesiotapov:
- bolesti hlavy, bolesti krku, torticollis, zmrznuté rameno, Sy manžety rotátorov,
tenisový lakeť, karpálny tunel, chybné držanie tela a skolioza, bolesti chrbta,
hernia disku, artrozy, vybočenia jabĺčka a bolesti jabĺčka, poškodenie meniskov
a väzov kolena, opuchy, kĺbna nestabilita, modriny, lymfedém, parézy, DMO,
funkčné deformity nohy

Cenník

Klasická masáž  30min.                       12,5 e
Klasická masáž  60 min.                      22,5 e
Klasická masáž  90 min.                      30,0 e
Relaxsačná masáž 90 min.                     30,0 e

Tehotenská masáž chrbát 30min.               15,0 e

Tehotenská masáž celého tela 60min.                                              25,0 e 

Bankovanie 30 min.                           15,0 e

Manuálna lymfodrenáž celého tela 120min.     40,0 e
Čiastočná lymfodrenáž  60 min.               30,0 e

Ajurvéda 60min.                             40,0 e
Kineziotaping 1 cm pásky                    0,15 e

Masáž horúcimi mušlami 60 min.              35,0 e

Reflexná masáž chodidiel s kúpelom 60 mni.  25,0 e