AMBULANCIA LASEROVEJ A KOREKTÍVNEJ DERMATOLÓGIE

 • odstraňovanie znamienok
 • depilácia
 • liečba pigmentácií
 • liečba rozšírených cievok
 • korekcia jaziev
 • fotoomladenie
 • redukcia stríí
 • spevnenie ochabnutej kože
 • korekcia vrások (kyselina hyaluronova, botulotoxín)
 • liečba nadmerného potenia botulotoxínom
 • mezoterapia
 • hydrobalance
 • chemicky peeling
 • omladenie pomocou krvnej plazmy
 • Laserová liposuckcia
 • Radiofrekvečná mikroihličková rejuvenizácia kože /neinvazívny facelifting/

POPIS ZÁKROKOV

Bio-dermálne mezonite
Inovatívna metóda založená na princípoch orientálnej medicíny.
Lifting Bio niťami predstavuje minimálne invazívny ambulantný zákrok, kde pomocou vstrebateľných bio-dermálnych nití sa aktivuje tvorba kolagénu, čím sa vytvára kolagénová „kostra“. Dochádza k spevneniu a „pozdvihnutiu“ ochabnutej pokožky, spevneniu kontúr, vyhladeniu drobných vrások.
Pre koho sú mezo- nite určené?
-pre drobné vrásky okolo pier
-vrásky medzi obočím
-vrásky okolo očí
-poklesnuté obočie
-nosovoústne záhyby a vrásky
-ochabnutá pokožka so stratou elasticity, ovisnutá koža a kontúry
-vrásky na krku a dekolte
-tvarovanie kontúr tela
-pri liečbe alopécií
-pri necitlivosti na botulotoxín
Pred zákrokom sa na ošetrovanú oblasť aplikuje lokálna anestézia vo forme krému. Miesto vpichu sa hojí rýchlo bez zanechania stopy, nedochádza k rezaniu pokožky. Bio-dermálne-nite-Bio-Meyisun sú zložené z injekčnej mikroihly –vodiča a nite o sile vlasu upevnené k nej. Po zavedení nite sa ihla vytiahne a vlákno zostane uložené bez fixácie vo vrstve SMAS. Zákrok sa opakuje podľa potreby, pričom interval medzi ošetreniami je 3 týždne, doporučuje sa zopakovanie kúry o pol roka. Na udržanie výsledného efektu postačuje následne 1 ošetrenie za rok.
Prečo Bio?
- vstrebateľné – špeciálne PDO nite z polydioxanonu -za 6 až 8 mesiacov sa bezpečne rozložia, telo ich samo odbúra a nite sa úplne vstrebajú, pričom zanechávajú kolagénovú kostru slúžiacu ako opora pleti. Dochádza k vypnutiu pokožky a liftingovému efektu.
- biokompatibilné s tkanivom ľudského organizmu
- hypoalergénne-nevyvolávajú nežiadúce reakcie na cudzorodý materiál

Lipografting (transplantácia tuku)
Transplantácia tukového tkaniva sa v medicíne využívala najmenej 100 rokov, pričom sa menila technika vykonávania v závislosti na vedeckých poznatkoch.   Za posledných 12 rokov výskum pokročil a poukázal na zásadný význam kmeňových buniek. Tým sa tuk s kmeňovými bunkami stal nielen prirodzeným výplňovým materiálom, ale sa aj podieľa na regenerácii tkanív. K tomu ,aby sa kmeňové bunky začali množiť a premieňať na bežné tkanivové bunky, potrebujú podnet „štartovací signál“ a tým je napr. poranenie, odumieranie okolitých tkanivových buniek, nedostatok kyslíka (ischémia).
Pre koho je určený? Pre starnúcu pleť, ale aj u mladších ľudí:
-„kruhy pod očami“
- prepadnutá tvár, zapadnuté viečka
- hlboké nosovoústne ryhy
- prepadnutá spánková oblasť
- nevýrazné a úzke pery
Upraví sa väčšia pórovitosť kože, vyrovnajú sa drobné vrásky, vymiznú cievky, ohraničené začervenanie kože a niekedy aj pigmentácie. Nevznikajú alergické reakcie.
Aplikácia tuku sa vykonáva po malých čiastočkach, ktoré sú po transplantácii obklopené hostiteľským tkanivom dodávajúcim výživu a kyslík pokiaľ do nich prerastú cievy, čo trvá niekoľko dní. Preto transplantované tukové bunky odumierajú, pričom uvoľňujú stimulátory a rastové aktivátory a tie sú signálom pre kmeňové bunky(ktoré sú odolnejšie), aby sa začali množiť a meniť na nové tukové bunky 2.generácie. Tieto nahrádzajú pôvodne transplantované odumierajúce tukové bunky. Keďže tento proces môže trvať rôzne dlho, definitívny výsledok transplantácie je hodnotiteľný najskôr po 4 mesiacoch. Ak je v transplantovanom tuku dostatočné množstvo životaschopných kmeňových buniek, tak sa vytvára tuk nový (tukové bunky 2.generácie) a výsledný efekt je trvalý. Na jeho dosiahnutie sa lipografting jeden alebo dvakrát opakuje ( za pol roka až jeden rok), keďže preplnenie tkaniva tukom nevedie k lepšiemu výsledku, dokonca zvyšuje riziko nerovností. Z tohto dôvodu ani nie je vhodné výplň tukom predimenzovať v obave, že sa časť tuku vstrebe.
Ako prebieha vlastný zákrok?
Miesto odberu tuku sa ambulantne lokálne znecitlivie ako pri liposukcii (čím sa dosiahne aj zmenšenie objemu tuku v problémovej partii), potom sa šetrne odoberie z tohto miesta tukové tkanivo tenkou kanylkou hlavne z tej vrstvy podkožia, kde sa nachádza najväčšie množstvo kmeňových buniek, aby sa čo najmenej porušili tukové bunky. Toto odobraté tukové tkanivo sa pripravuje filtráciou, čím sa od tuku oddelí tekutá časť. Potom sa tuk  aplikuje špeciálnym aplikátorom supertenkými kanylkami do požadovanej lokality, ktorú sme predtým umŕtvili lokálnou anestéziou. Počas nasledujúcich niekoľkých dní ošetrenú oblasť chladíme, dlhšiu dobu môžu pretrvávať opuchy a modrinky. Zmeny po lipograftingu na tvári sú decentné, prirodzené, omladia bez jazvenia.

   

OMLADENIE POMOCOU KRVNEJ PLAZMY

 

 

 

    

  Už vyše 50 rokov sa zaoberajú vedci skúmaním látok, ktoré sa nachádzajú v krvnej plazme. Najzaujímavejšie z hľadiska terapeutického využitia sú najmä rastové faktory nachádzajúce sa v trombocytoch , ktoré dokážu nielen urýchliť procesy hojenia pri zápale tkanív ale taktiež napomáhajú ich regenerácii. Výsledky dosiahnuté v priebehu niekoľkých rokov využívania tejto metódy v medicínskych odvetviach tzv.regeneratívnej medicíny (plastická chirurgia,ortopédia...) sú veľmi pozitívne a prekvapujúce. Nemenej prekvapujúce výsledky sú dosahované pri aplikácii vlastnej krvnej plazmy pri ošetrení pleti.
Ako prebieha vlastné ošetrenie pleti a prečo sú dosiahnuté výsledky tak úžasné?
Ošetrenie pleti krvnou plazmou sa uskutočňuje odberom vlastnej krvi (množstvo od 4-12 ml) . Centrifugáciou pri použití setu so špeciálnym gelom sa oddelí krvná plazma od erytrocytov a do 20 minút sa môže aplikovať intradermálne ako výplňový materiál, ktorý je telu vlastný, alebo sa dá aplikovať technikou mezoterapie .
Centrifugáciou v skúmavkách so špeciálnym gelom sa dá najefektívnejšie získať najväčšie množstvo trombocytov, ktoré sa pri centrifugácii ukladajú pod vrstvu leukocytov . Gel šetrne oddelí tieto krvné elementy od červených krviniek a manipuláciou so skúmavkou nedôjde ku premiešaniu jednotlivých krvných elementov. Prečo nás zaujímajú trombocyty (krvné doštičky)?
Najviac rastových faktorov sa nachádza práve v trombocytoch. Krvné doštičky obsahujú veľké množstvo skladovacích granúl , ktoré po aktivácii uvolňujú rastové faktory . V lambda granulách sa nachádza elastáza , kolagenáza a v alfa granulách sa nachádza veľké množstvo rastových faktorov napr: EGF-epidermálny rastový faktor,FGF-fibroblastový rastový faktor,SCF-rastový faktor kmeňovej bunky,VEGF –rastový faktor cievneho endotelu. Tieto rastové faktory stimulujú proliferáciu a diferenciáciu buniek .
Využitie v korektívnej medicíne
Už po prvej aplikácii dochádza ku viditeľným zmenám na druhý deň. Maximálny efekt sa objavuje po 7-14 dňoch po prvej aplikácii. Odporúča sa absolvovať 2 sedenia do mesiaca počas dvoch mesiacov. To znamená počas dvoch mesiacov absolvovať 4 sedenia. Potom stačí pre udržanie efektu aplikácia raz za pol roka.
Aké zmeny sa objavujú po aplikácii?
Predovšetkým je to zlepšenie tonusu pokožky.
Vyhladenie vrások
Rozjasnenie povädnutej pleti.
Takisto pacienti s problematickou aknóznou pleťou si všimnú zlepšenie kvality pokožky už po prvej aplikácii.
Korekcia jaziev a strií .
Terapia celulitídy.
Krvná plazma sa dá použiť ako telu vlastný výplňový materiál. Dosiahne sa tak korekcia jemných i hlbších vrások.
Celkove sa koža začína omladzovať a viditeľne sa zlepšuje jej kvalita. Zjednocuje sa tón pleti.
Využitie krvnej plazmy je teda široké , efekt terapie je viditeľný už po prvom sedení a pritom veľmi prirodzený.

Laserová liposuckcia
Predstavuje modernejšiu, šetrnejšiu, jednoduchšiu, pre pacienta výrazne bezpečnejšiu medótu v porovnaní s klasickou liposukciou. Laserová liposukcia sa využíva na odstránenie alebo výrazné zmenšenie lokalizovaných ložísk podkožného tuku, ktoré nereagujú napr. na diétu, cvičenie alebo iné metódy. Výkon spočíva v zavedení laserového emergie do podkožného tukového tkaniva pomocou optického vlákna, ktoré vedie k prehriatiu a uvoľneniu tuku z podkožného tkaniva. Pri zosiahlejšom tukovom ložisku sa uvoľnený tuk odsaje kanylou, pri menšom tukovom ložisku sa uvoľnený tuk spontánne resorbuje. Počas jedného sedenia je možné odstráneť až 500 ml tuku. Zároveň dochádza k výrazného prehriatiu kože, ktoré vedie k jej spevneniu a vypnutiu, tzv. SKIN TIGHTENING, ako aj zmierneniu až vymiznutiu prejavov celulitídy v liečenej oblasti. Zákrok je možné vykonávať na tele-brucho, stehná, paže..., ale aj na tvári-podbradok, navrátenie kontúr tváre-facelifting. Zákrok je takmer nebolestivý, vykonáva sa v lokálnom znecitlivení liečenej oblasti, ambulantne, bez nutnosti hospitalizácie. Po výkone je pacient úplne mobilný, avšak s určirými obmedzeniami. Po zákroku je vhodné nosiť elastické kompresívne oblečenie počas niekoľkých dní. Žiadaný efekt po zákroku je plne viditeľný až cca 6-8 týždňoch. Niežadúce účinky laserovej liposukcie sú prechodného charakteru, najčastejšie sa vyskytujú modriny, opuch a pocit napätia v ošetrenej oblasti, event. zmeny pigmentácie. Tieto komplikácie spontánne odoznejú.

Výhody laserovej liposukcie:

ambulantný zákrokzákrok sa vykonáva v lokálnom znecitlivení
zákrok je takmer nebolestivý
výrazne bezpečnejšia metóda pre pacienta ako klasická liposukcia
po zákroku dochádza aj k výraznému spevneniu a vypnutiu pokožky
menej nežiadúcich účinkoc ako pri klasickej liposikcii

Radiofrekvečná mikroihličková rejuvenizácia kože

neinvazívny facelifting

Predstavuje najnovší trend v boji proti starnutiu kože. Táto metóda využíva energiu vznikajúcu spojením kladných a záporných elektród. Takto vzniknutý energetický tok sa v tkanive mení na teplo a to následne vedie k výraznému prehriatiu elastických a kolagénnych vlákien a ich nálsednému stiahnutiu. Zároveň v dôsledku tepelného narušenia podkožia sa aktivujú rastové faktory a faktory prirodzeného hojenia, podporujúce tvorbu nových elastických a kolagénnych vlákien. Výsledkom je výrazné zpevnenie a vypnutie pokožky a vrások. Táto jedinečná technológia zpevňuje pokožku systémom vysunovacích mikroihličiek, ktoré sa cielene zavedú do podkožia, čím nedochádza takmer k žiadnemu nerušeniu povrchu pokožky! Touto neinvazívnou metódou je možné dosiahnuť neivazívny lifting, ktorý dosahuje až 30% efektu chirurgického liftingu. Zároveň zpevnením podkožia a vypnutím pokožky je možné oddialiť chirurgický zákrok!
Nastavením dĺžky mikroihličiek a vznikajúceho tepla je možné ošetrovať oblasti s rôznou kvalitou kože-tvár, krk, dekolt, telo.
Ošetrenie tváre:
-neinvazívny facelifting
-zpevnenie pleti
-stiahnutie rozšírených pórov
-zmiernenie jaziev po akné
-zjemnenie vrások
Ošetrenie tela:
-liečba strií
-zpevnenie kože paží
-zpevnenie kože brucha
zpevnenie kože nad kolenami.

Zákrok je vykonávaný ambulantne, trvanie zákroku je závislé od velkosti ošetrenej plochy, cca 20-40 minút. Po zákroku je ošetrená oblasťlen mierne začervenalá a opuchnutá, tieto prejavy však v priebehu niekoľkých minút až hodín vymiznú.